WordPress Sık Kullanılan 5 Eklenti

WordPress Sık Kullanılan 5 Eklenti

WordPress Sık Kullanılan 5 Eklenti

İnternette web sitesi açmak istediğinizde kullanabileceğiniz en kaliteli ve en kolay kullanım sunan altyapıların başında WordPress gelmektedir. Bu sistemin en büyük artıları kullanımın kolay ve site sahibine yardımcı olmasına yardımcı olan çok sayıda eklentiyi barındırıyor olmasıdır. Tabi eklenti sayısı o kadar çok var ki aralarında işinize yarayacak olanları bulmak bazen zor olabiliyor. Biz bu yazıda sizlere en kaliteli 5 eklentiyi ve bunların ne işe yaradıklarını aktarmaya çalışacağız.

 

En iyi 5 WP Eklentisi

  • Yoast Seo eklentisi, bir web sitesi açacaksanız en önemli detay tabi ki SEO olacaktır. Bu konuda fazla bilginiz yoksa bunu otomatik olarak yapmak istiyorsanız kullanabileceğiniz ücretsiz bir eklentidir.
  • W3 Total Cache, web sitesinin hızlı bir şekilde açılmasını isteyenler tarafından kullanılan eklentidir. Bu süre kısaldığında ziyaretçi sayınızda otomatik olarak artış gösterecektir.
  • Google Analytics, internet üzerinden giren ziyaretçileri saymak için kullanılacak en doğru sayıcılardan birisidir. Sadece kaç kişinin değil aynı zamanda nasıl girdiğini, hangi yaş kategorisinde olduğunu da rahatlıkla öğrenebilirsiniz.
  • WP Popular Posts, bu eklenti sayesinde sitenizde yer alan konular arasında en çok okunanları ve yorum alanları listeleme şansı sunulan basit bir uygulama diyebiliriz.
  • Most And Least Read Posts, bu eklentinin amacı site içerisinde az okunan yazıların öne çıkmasına yardım etmesidir. Bu sayede sitede hiçbir boş yazı kalmamış oluyor.

 

Bu eklentilerden Yoast Seo Eklentisi‘ni kurduktan sonra bazı wordpress temalarda cevapla butonu çalışmamaya başlıyor. İşte bu noktada aşağıdaki yazımızı incelemelisiniz. Adımları takip ettiğinizde problemden kurtulabilirsiniz.

Bkz. WordPress Yorum Cevapla Butonu Çalışmıyor

 

Webmaster kategorisi içerisinde yer alan diğer yazılarımızı incelediniz mi? Sizin için faydalı içeriklerimizin olabileceğini düşünüyoruz. ( Konu Linki )

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: En iyi 5 WP Eklentisi, wordpress, Wordpress Önerilen Eklentiler
Eklenme Tarihi: 13 Aralık 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın