Windows’a 19H1 Güncellemesi Geliyor

Windows’a 19H1 Güncellemesi Geliyor

Windows’a 19H1 Güncellemesi Geliyor

Kullanıcıların sık sık şikayet ettiği ve genel olarak sorunlara yol açan Windows 10 için yeni bir güncelleme yola çıkmış durumda. 19H1 adı verilen bu güncelleme ile beraber pek çok negatif yönün ortadan kaldırılacağı kesin. Öyle ki özellik güncelleştirmesi adı verilen yeni sürüm ile ilgili çarpıcı detaylar da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

Hem kişisel fonksiyonları hem de kullanıcı rahatlığına hedef alan güncelleme 2019 senesinin Nisan ayında sunulmuş olacak. Güncelleme ile ilgili olarak bilgi paylaşımını sürdüren firma ise kullanıcıları gelecek seneden sonra mutlu edeceğe benziyor.

 

Neler Yenilenecek?

windows-10-19h1-guncellemesi

Yeni bir ışık teması, emoji paneli, yeni simgeler ve odak yardımı ile ilgili olarak pek çok farklı geliştirmenin olacağı güncelleme ile alakalı olarak ilerleyen günlerde çok daha net açıklamaların yapılabileceği de konuşulan konular arasında yer alıyor.

Nitekim uzun zamandır farklı bir simge görmek isteyenler de internet bağlantısı kesildiği zaman bir küre ile karşılaşacaklar. Sorun giderme sistemi, depolama ayarlarında kullanıcı bazlı farklılıklar 19H1 ile gelen özelliklerden. Bunların yanı sıra herkesin temel sıkıntılarından bir tanesi olan Caps Lock tuşuna da bir ayar getiriliyor. Artık büyük harfler ile yazmaya başladığınız zaman sistem size bir uyarı işareti gönderecek.

Geliştirme aşamasında olan yeni güncelleme için kullanıcıların biraz daha beklemeleri gerekiyor. Firma ise zaman zaman yayımlamış olduğu bilgiler ile beraber 19H1 güncellemesini daha da detaylandıracak gibi.

 

Windows 10 İle ilgili Diğer Yazılarımızı İnceleyin

Bkz. Windows 10 Ev Ağı Nasıl Kurulur?
Bkz. Windows 10 Mobil Etkin Noktayı Ayarlayamıyoruz Sorunu

 

Windows kategorisi içerisinde yer alan diğer makalelerimizi incelediniz mi? Sizin için faydalı içeriklerimizin olabileceğini düşünüyoruz. ( Konu Linki )

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: 19h1 güncelleme, bilgisayar, donanım, windows, windows 19h1 güncelleme, windows 19h1 özellikleri, windows güncelleme
Eklenme Tarihi: 28 Kasım 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın