Windows 10 Mobil Etkin Noktayı Ayarlayamıyoruz Sorunu

Windows 10 Mobil Etkin Noktayı Ayarlayamıyoruz Sorunu

Windows 10 Mobil Etkin Noktayı Ayarlayamıyoruz Sorunu

Bilgisayarda internet ortamında gezdiğimiz esnalarda bazen yabancı ortamda veya tek bir kullanıcıya izin verilen bağlı olduğumuz wifi ağını mobil cihazımıza veya diğer aygıtlarımıza paylaşmak için wifi hotspot işlemi gerçekleştirmemiz gerekir.

İşte böyle durumlarda kimi zaman doğrudan hotspot hizmeti sağlayan programları indiririz kimi zaman ise varsa bilgisayarınızın kendi hotspot ağını kullanırız. Bazı durumlarda hotspot ağı oluştururken “Mobil Etkin Noktayı Ayarlayamıyoruz” diye bir hata meydana gelmektedir. Bu hatanın birçok sebebi olabilir ancak sizlere çözüm yollarından birtanesini sunmak istedik.

 

Mobil Etkin Noktayı Ayarlayamıyoruz Hatası Nasıl Çözülür

Bu hatayı çözümlemek için öncelikle yapmanız gereken işlem bilgisayarınızın wifi sürücüsünü güncellemektir. Bunu öncelikle aygıt yöneticisinden yapmanız gerekmektedir.

Windows 10 başlat menüsüne “Aygıt Yöneticisi” yazın ve ilk çıkana girin.

Aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Bu ekranda kırmızı ile ifade ettiğimiz gibi sizinde wifi aygıtınız bulunacaktır. Bu aygıtınızın isminin üzerine gelerek sağ tıklayıp “Sürücüyü Güncelle” seçeneğine tıkladıktan sonra açılan sayfadan “otomatik Ara ve Güncelle”yi seçmelisiniz. Ardından tekrar kontrol sağlayınız.

 

mobil-etkin-nokta-hatasi

 

Eğer sorun çözüme kavuşmazsa wireless sürücünüzü silip en güncel olanını internet üzerinden araştırarak indiriniz. Ardından kurulumu yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Böylelikle etkin noktayı ayarlayamıyoruz probleminden kurtulmuş olursunuz.

 

Bilgisayar donanım kategorisi içerisinde yer alan diğer makalelerimizi incelediniz mi? Sizin için faydalı içeriklerimizin olabileceğini düşünüyoruz. ( Konu Linki )

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
[Toplam: 1 Ortalama: 1]
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: etkin noktayı ayarlayamıyoruz problemi, Mobil Etkin Noktayı Ayarlayamıyoruz, Mobil Etkin Noktayı Ayarlayamıyoruz Hatası, Mobil Etkin Noktayı Ayarlayamıyoruz Hatası Nasıl Çözülür
Eklenme Tarihi: 2 Ekim 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın