Whatsapp’ta Reklam Dönemi Başlıyor

Whatsapp’ta Reklam Dönemi Başlıyor

Whatsapp’ta Reklam Dönemi Başlıyor

Dünya üzerinde en çok kullanılan mesaj programlarının başında gelen Whatsapp’a son derece can sıkıcı bir güncelleme geliyor. Bilindiği gibi Whatsapp yakın geçmişte tıpkı diğer sosyal medya siteleri gibi durum güncellemesi yapmıştı. 24 saat içerisinde kaybolan video, fotoğraf veya GIF içeriklerini barındıran durum güncellemesinde artık yeni bir dönem başlıyor.

Yeni dönem ile beraber aynı Instagram ve Facebook’ta olduğu gibi durum güncellemelerinde reklamlar da gösterime açılacak. Kullanıcılar tarafından söylentilerin çıktığı günden bu yana negatif tepkiler alan reklam dönemi de bu güncelleme ile resmen hayata geçmiş olacak. Durum güncellemelerinin arasına saklanacak olan bu reklamların henüz hangi temalara ait olacağı bilinmese de kullanıcıların bu durumdan rahatsız olacağı aşikar.

450 milyon Whatsapp kullanıcısının aktif olarak kullandığı ve kullanmaya devam edeceği durum güncellemelerinde yer alacak reklamlardan herhangi bir kaçış yolu şu an için yok. Ancak yeni getirilen güncellemenin eksik kalan yanlarından yararlanmak isteyenlerin bu tip çözüm üretimlerine başlayacağı da tahmin edilen olguların başında geliyor. 2019 senesi içerisinde gelecek olan güncellemenin şimdiden bu denli tepki alması oldukça normal gelişmelerden olsa da geliştiricilerin bu durumdan vazgeçmeye niyetlerinin olmadığı da anlaşılıyor.

Zira Facebook ile yapılan anlaşma gereği bu reklam kavramının hayata geçirilmesi zaten bilinen bir durumdu. Durum güncellemesini kullanan milyonlarca insanın reklam olayından sonra hala aktif olarak kalıp kalmayacağını da zaman gösterecek.

 

Whatsapp İle İlgili Diğer Yazılarımızı İnceleyin

Bkz. TürkTelekom Ücretsiz Whatsapp Kampanyası
Bkz. Whatsapp

 

Mobil kategorisi içerisinde yer alan diğer yazılarımızı incelediniz mi? Sizin için faydalı içeriklerimizin olabileceğini düşünüyoruz. ( Konu Linki )

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: mobil, reklam, whatsapp, whatsapp durum, whatsapp durum güncellemesi, whatsapp güncelleme, whatsapp reklam
Eklenme Tarihi: 29 Kasım 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın