Webmaster Tools Bağlantı Nasıl Reddedilir?

Webmaster Tools Bağlantı Nasıl Reddedilir?

Webmaster Tools Bağlantı Nasıl Reddedilir?

Web site sıralama arttırma için SEO çalışmalarının yanında birtakım işlemlerin yapılmasıda gerekmektedir. Bunlar temanızın veya sitede kullandığınız yazılımınızın hızı olabilir, başka sitelerden backlink almak olabilir. Ancak belli bir süre sonra web sitenizdeki ziyaretçi trafiğinin artması başka websitelerinin önüne geçmenizi sağlar. Böyle durumlarda rakip siteler sizin sitenize anti seo çalışmaları yaparak web sitenizin sıralamada düşmesini sağlamayı hedefler. İşte bu durumdan kurtulmak için yapılması gereken birkaç yöntem vardır.

Bunlar:

dir.

 

İşte bu işlemleri yaptığınızda sıralamada kayıp yaşamayabilirsiniz. Biz şimdi asıl konumuza dönelim ve webmaster tools’ta backlin nasıl reddedilir buna bakalım.

 

Webmaster Tools’tan Backlink Engelleme

Bunun için öncelikle masaüstünde bir not defteri açın. Ardından spam referans olan siteyi veya zararlı backlink gönderen siteyi başına”domain:” ekleyerek alan adını yazın ve kayıt edin. Örnek için tıklayınız

Ardından aşağıdaki adımları takip ediniz.

Web sitenizin kayıt edildiği ve doğrulandığı webmaster tools hesabınıza giriş yapın.

Webmaster Tools’a gitmek için tıklayınız.

Ardından düzenleme sağlayacağınız sitenize giriş yapın ve bağlantı reddetme bölümüne giriş sağlayın. (Bulamıyorsanız linke tıklayınız)

Bağlantı Reddetme Sayfası

Ardından txt olarak kaydettiğiniz bu listeyi “Dosya Seç” ikonuna tıklayarak seçiyoruz. Eğer daha önceden bir reddetme dosyası oluşturduysanız ve google’a bildirdiyseniz listenizde olan diğer siteleride eklemek için öncelikle “İndirme” yazan yere tıklayarak eski listenizi indirip bunun altına yeni siteleri eklemeniz daha sağlıklı olacaktır.

webmaster-tools-baglantiyi-reddet

 

Yükleme işleminin bitmesinin ardından “Gönder” ikonuna tıklayınız. Google gmail üzerinden size “Bağlantı Reddetme Listeniz Güncellendi” şeklinde bir mail göndermediyse bu işlemleri tekrardan yapmalısınız.

Webmaster kategorisi içerisinde yer alan diğer yazılarımızı incelediniz mi? Sizin için faydalı içeriklerimizin olabileceğini düşünüyoruz. ( Konu Linki )

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: Spam Site Reddetme, Webmaster Tools Referans Reddetme, Webmaster Tools'tan Backlink Engelleme
Eklenme Tarihi: 14 Aralık 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın