Web Sitesi Sıralama Arttırma Yöntemleri

Web Sitesi Sıralama Arttırma Yöntemleri

Web Sitesi Sıralama Arttırma Yöntemleri

Arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmak sitenize gelecek olan trafiğin otomatik olarak artış göstermesine yardımcı olmaktadır. Tabi bu durum şuan ki sektörde yaşanan yoğun rekabet nedeniyle çok kolay bir şekilde olmamaktadır. Domain ( Domain Nedir? )yaşından başlayarak 200 farklı faktör üzerinden yapılan filtreleme ile birlikte google sıralamasında üst sıralar da yer alabilirsiniz. Tabi bu faktörler arasında çok önemli olanlar ile birlikte çok az etkisi olanların olduğunu söyleyelim.

Domain yaşı az düzeyde etki gösterirken güzel içerik daha yüksek oranda etkilemektedir. O nedenle bu faktörler arasında ilk olarak sizin için önemli olanları incelemesini yapmalı ve o şekilde sıralamada sayfanızı yukarı çıkartmayı sağlamalısınız.

 

Sıralama Etkileyen Önemli Faktörler

web-sitesi-siralamayi-etkileyen-faktorler

 

Google için whois ve domain bilgileri saklı olan siteler dürüst olarak kabul edilmemektedir. Com ya da Com.tr uzantısı güvenilir olarak kabul görmektedir. İçerik oluştururken anahtar kelimelerin ( Anahtar Kelime Nedir? ) kalın olarak işaretlenmesi gerekmektedir. H taglarının var olması ve doğru şekilde kullanılması gerekir.

İçerik uzunluğu da önemlidir. Ancak içeriği uzatmak için içi boş bilgiler paylaşmak yanlış bir yöntem olacaktır. Sitenin hızlı bir şekilde açılması gerekir. Site içerisinde bir içerikten birden fazla olması sahtekarlık olarak gözükmektedir. Resimlerin optimizasyonu ve seo dostu url kullanımın yapılması gerekmektedir. Tüm bunlar bir araya geldiğinde siteniz otomatik olarak Google tarafından güvenilir ve kaliteli olarak sınıflandırılacaktır. Bu sayede sıralama da yukarı çıkabilmeyi başaracaksınız.

Bunların dışında sıralamayı arttırmak için diğer bir önemli faktör ise sıralamada sosyal medyanın etkisidir. Siteniz için sosyal medyayı ne denli verimli kullanırsanız site ziyaret sayınız ve öne çıkma oranınız o kadar artacaktır. Konuyla ilgili daha ayrıntılı makale için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bkz. Sosyal Medya Sıralamayı Nasıl Etkiler?

 

Yine beraberinde iç linkleme’de sıralama açısından ayrı bir öneme sahiptir. Daha önceden paylaşmış olduğunuz makalelerin linklerini konu içerisinde ifade ettiğiniz veya açıklama gereksinimi duyduğunuz bir noktada, diğer makaleye yönlendirdiğinizde hem ziyaretçileriniz site içerisinde daha fazla gezmiş olacaktır hemde farklı konularınıza bakarak hitinizi arttıracaktır.

Bahsi geçen tüm noktalara dikkat ettiğiniz müddetçe belirli bir oranda sıralamanız artacaktır. Soru ve eklemek istediklerinizi yorum bölümünden iletebilirsiniz.

Ayrıca aşağıdaki konumuz dikkatinizi çekebilir.

Bkz. Ücretsiz Seo Eğitim Seti

 

Webmaster kategorisi içerisinde yer alan diğer yazılarımızı incelediniz mi? Sizin için faydalı içeriklerimizin olabileceğini düşünüyoruz. ( Konu Linki )

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: Google Sıralama Yükseltme, Sıralama Etkileyen Faktörler, Sıralama Etkileyen Önemli Faktörler, Web Sitesi Sıralaması Nasıl Yükseltilir?
Eklenme Tarihi: 1 Aralık 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın