Ultimaker Cura OpenGL 2.0 Hatası Çözümü

Ultimaker Cura OpenGL 2.0 Hatası Çözümü

Ultimaker Cura OpenGL 2.0 Hatası Çözümü

3d Printer ilk çıktığı andan itibaren ilgisini kendisine çekmiş olan bir makine diyebiliriz. Belli bir çap plastik malzemeyi motorlar sayesinde ve ısıtıcı uç (nozzle) sayesinde itilerek ısıya temas etmesi sonucunda milimetrelik çaplardaki deliklerden akıtılmak suretiyle motorların yön vermesiyle birlikte oluşturulan gcode’a göre kordinatlar sağlanarak istenilen malzemenin çıkmasına imkan sağlayan bir makinede denebilir.

Bazı durumlarda bu yazıcıları kullanırken problemler yaşabilmekteyiz. Bu problemler gerek donanımsal gerek yazılımsal olabilmektedir. İşte sizlere yazılımsal bir sorun hakkında çözüm sunacağız.

 

Cura OpenGL 2.0 Hatası

Cura 3d printer’ı çalıştırmak için kod derleyici bir programdır. Cura’ya benzer birçok derleyici program vardır ancak neredeyse tüm 3d yazıcılar’ın hazır ayarları Curada mevcuttur. Bu nedenle sıklıkla cura kullanılır.

Peki cura opengl 2.0 hatası neyden kaynaklanır?

Bunun sebebi Microsoft tarafından sizlere sunulan uzak masaüstü bağlantısı aracını kullanarak bağlanmış olduğunuz bilgisayardan curaya girmeye çalışmanızdır. Alternatif bir program yardımıyla cura opengl 2.0 probleminden kurtulabilirsiniz.

 

Alternatif Olarak Ne Kullanılabilir?

Uzak masaüstü bağlantısı yerine chrome uzak masaüstü eklentisini kullanarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Heran başlantı sağlamak için uygulamayı çalıştırdıktan sonra paylaş deyiniz ve ardından bir pin belirleyiniz. Daha sonra bağlanmak istediğiniz diğer bilgisayarınızdanda aynı gmail hesabıyla giriş sağlayınız böylelikle her an bağlantı sağlayabilirsiniz.

 

Sorun Çözümü kategorisi içerisinde yer alan diğer çözümlerimizi incelediniz mi? Sizin için faydalı çözümlerimizin olabileceğini düşünüyoruz. İncelemek için tıklayınız. ( Konu Linki )

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: Cura OpenGL 2.0 Hatası, cura opengl 2.0 hatası neyden kaynaklanır, cura opengl 2.0 problemi
Eklenme Tarihi: 1 Kasım 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Ultimaker Cura OpenGL 2.0 Hatası Çözümü (1 Yorum)

  1. merhabalar, uzaktan bağlanmadığım halde kendi bilgisayarımda bu hatayı alıyorum.. driverlarımda güncel yardım ederseniz sevinirim