Testi Suyu Nasıl Soğutur?

Testi Suyu Nasıl Soğutur?

Testi Suyu Nasıl Soğutur?

Sıcak havaların hakim olduğu yaz mevsimine erişmemizle birlikte her zaman içimizi serinletecek içecekler tercih etmişizdir. Yaz ayının en çok tüketilen içeceği ise şüphesiz su’dur. Ter ile vücudumuzdan atmış olduğumuz suyu bir şekilde geri kazanmamız gerekmekte.

Vücudumuzun su ihtiyacını karşılamak için su içiyoruz evet, ancak malesef her zaman soğuk su bulamayabiliyor. İşte bu sorunu çözmek için sebil satın alanlar mevcut. Ancak elektrik masrafı su masrafı derken bizlere pahalıya patlayabiliyor. İşte çözüm testide…

 

Testide Su Nasıl Soğur?

Testide suyu soğutmak için öncelikle testi‘nin su geçirgenliği olmalıdır. Kaliteli testiler ufak ufak dışına su sızdırırlar. Buharlaşan su ise sıcaklığı alarak testi‘nin soğumasını sağlar. Testi’nin serinlemesi ile birlikte de su soğumaktadır. İşte testideki temel prensip budur. Ayrıca toprağın o mayhoş tadının suya işlemesi ile birlikte tatlı bir su içermişcesine ağzınızda mükemmel bir tad bırakacaktır. Testi‘yi ofisimizde bizde kullanmaktayız. Aşağıdaki görüntülerine bakabilirsiniz.

 

su-testisi-suyu-nasil-sogutur

 

Yukarıdaki görselde sol kısımdaki testi ıslaktır ancak uç tarafı kurudur. Net bir şekilde gözükmekte. Islak taraf suyun değdiği yerlerdir. Bu su oda sıcaklığından dahada serin hale gelebilmektedir. Oda sıcaklığı arttıkça buharlaşmada artacağı için her zaman su serin olacaktır.

 

Testi Suyu Yararlı mı?

Testi suyu metal sürahilere veyahut benzer sürahilere göre daha sağlıklıdır. Çünkü içerisinde herhangi bir katkı maddesi eklenmemektedir. (Bazı tüccarlar malesef ekleyebiliyor)

 

Testi Su Sızdırır mı?

Aslında bu soru testiyi aldıktan sonra satıcıya sorulan en sık sorulardan bir tanesidir. Çünkü kaliteli testi su sızdırır. Testideki temel maksatta testiden çıkan çok hafif miktarda sular ile (terleme şeklinde) sıcak havanın teması ile ortaya çıkan buharlaşmada testi suyu soğutmaktadır. Yani testi’nin su sızdırması normaldir. Aksine sızdırmayan testi anormaldir.

 

Testi Ne Kadar Kullanılmalıdır?

Testi için yaklaşık bir ömür biçilmemektedir. Çünkü herhangi bir şekilde bozulma olasılığı yoktur. Sadece testi içerisinde su barındırmasından dolayı yosun tutabilmektedir. Böyle bir durum olduğunda testinizi değiştirmenizi öneririz.

 

 

 

Eğitim kategorisi içerisinde yer alan diğer makalelerimizi incelediniz mi? Sizin için faydalı içeriklerimizin olabileceğini düşünüyoruz. ( Konu Linki )

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: Testi İçindeki Suyu Nasıl Soğutuyor?, Testi Ne Kadar Kullanılmalıdır, Testi Su Sızdırır mı, testi suyu, testi suyu faydaları, Testi Suyu Yararlı mı, testi'nin su sızdırması, Testide Su Nasıl Soğur, Testiler suyu nasıl soğuk tutmaktadır
Eklenme Tarihi: 14 Temmuz 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın