Site Hızı Nasıl Arttırılır?

Site Hızı Nasıl Arttırılır?

Site Hızı Nasıl Arttırılır?

Bir ziyaretçinin sitede daha uzun kalmasının ilk anahtarı sitenin ilk olarak çok hızlı bir şekilde açılması şarttır. Bu şartı yerine getirmeyen siteler büyük ihtimal ile o ziyaretçiyi saniyeler içerisinde kaybedecektir. Eğer bir web siteniz varsa mutlaka maksimum 1 saniye içerisinde açılması gerekiyor. 3 saniye içerisinde açılan siteler ideal olarak kabul edilse de bu saniyeden daha uzun bir süre zarfında kullanıcısına yardımcı olan siteler Google sıralamasında da gerilere düşeceklerdir. Peki, bir sitenin daha hızlı açılmasına yardımcı olan etkenler nelerdir ya da bir site daha hızlı çalışmasına nasıl yardımcı olunur.

 

Site Açılış Hızını Arttırmak

Bir sitenin hızlı bir şekilde açılmasında ilk olarak etken olan madde hosting seçimi olacaktır. Bildiğiniz gibi bu hizmet sitenin tüm verilerinin saklanmasına ve isteyen insanların görebilmesine yardımcı olmaktadır. Tercih edeceğiniz hosting firmasının 7/24 kesintisiz destek sağlaması ve uptime süresinin hızlı olmasına dikkat etmelisiniz.

Site içerisinde ki resimlerde büyük ölçüde sitenin yavaş açılmasına neden olacaktır. İlk yapmanız gereken sitede ki resimlerin tamamını optimize ettirmeniz gerekiyor. Bu işlemi kendiniz bilgisayar üzerinden yapabileceğiniz gibi bu konuda size internette yardımcı olan siteleri de kullanabilirsiniz. Maalesef bu durum ülkemizde ki internet hızının yavaş olması nedeniyle sitenin yavaş açılmasına neden olmaktadır. Site içerisinde ki kodlamalarda hata varsa onların düzeltilmesi gerekmektedir. Kodlar arasında ki uyuşmazlıklar, gereğinden fazla sorgulama yapılmasına ve o da zamanın aksamasına neden olacaktır.

Bunların dışında site hızının seoyada büyük etkisi vardır. Google site hızının yüksek olduğu sitelere değer verir ve sıralamada yükselmelerine yardımcı olmaktadır.

 

Seo hakkında sizleri bilgilendirecek birkaç konumuz:

 

 

 

Webmaster kategorisi içerisinde yer alan diğer makalelerimizi incelediniz mi? Sizin için faydalı içeriklerimizn olabileceğini düşünüyoruz. ( Konu Linki )

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: seo, Site Açılış Hızını Arttırmak
Eklenme Tarihi: 10 Aralık 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın