Seo Uyumlu Görsel Nedir? Nasıl Yapılır?

Seo Uyumlu Görsel Nedir? Nasıl Yapılır?

Seo Uyumlu Görsel Nedir? Nasıl Yapılır?

SEO denildiğinde birçok insanın aklına içeriklerde uygulanan teknikler ve site dışında link paylaşılması gelmektedir. Ancak SEO bu kadar dar bir pencereden bakılmayacak kadar geniş bir alana yayılmaktadır. Sitenizin içerisinde yer alan içeriklerin kalitesi kadar sitede yer alan resimlerinde doğru ve özgün olmasına dikkat edilmelidir.

Google botları günümüzde bu konuya çok dikkat etmektedir. Eğer resim sizden önce başka bir sitede kullanılmışsa bu içeriğiniz ne kadar kaliteli olursa olsun değerini düşürecek bir detaydır. O nedenle daha dikkatli çalışılması gerekmektedir.

 

SEO Uyumlu Görsel Nasıl Yapılır?

Bu tür içeriklerde kullanılması için çekilen stock fotoğraflar artık herkes tarafından standart görüldüğü için çok fazla kullanmamaya dikkat etmek gerekiyor. İçeriğiniz ile resmin uygun olması en önemli şarttır. Banka ile ilgili bir yazıda sahilde oturan insanların varlığı saçmadır.

Resimlerin kalitesi her zaman yüksek olmalıdır. Eklenen resimlerde yazıyı anlatacak bir hikaye anlatılmalıdır. Bankayı gidip kredi çekerken hesaplamalar yapan insanların resmi buna en güzel örnektir. Resimler içinde telif hakları uyarısı gelmektedir. Bunlara dikkat ederek kullanmak doğru olacaktır. Görsellere mutlaka bir isim koymalısınız. Rakamlardan oluşan bir resim yerine içeriğe uygun bir başlık doğru tercih olacaktır. Resim üzerinde oynamalar yapabilirsiniz. Bu size ait bir hava kazandıracaktır. Siteler için hazırlanmış bir harita eklemelisiniz. Bu için özel olarak hazırlanan eklentilerden yararlanabilirsiniz.

Seo ile ilgili diğer makalelerimizi incelemenizi öneririz.

 

Webmaster kategorisi içerisinde yer alan diğer makalelerimizi incelediniz mi? Sizin için faydalı içeriklerimizin olabileceğini düşünüyoruz. ( Konu Linki )

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: seo, SEO Uyumlu Görsel Nasıl Yapılır?
Eklenme Tarihi: 9 Aralık 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın