Render Esnasında Windows Çöküyor

Render Esnasında Windows Çöküyor

Render Esnasında Windows Çöküyor

İnstagram ve youtube üzerinde izlemiş olduğunuz videoların arkasında şüphesiz büyük bir uğraş yatmaktadır. Bu videolar büyük emek verilerek hazırlanmaktadır. Gerek çekimler gerekse edit işlemi birhayli zordur.

Ancak bu işi severek yapanlar için bu durum tamamen bir zevke dönüşmüş durumda. Yapılan işten keyif almak elbette performanslı çalışmak ve bunun neticesinde başarıyı getiriyor.

Ancak bazı durumlar varki tüm bu keyfi yok edebiliyor. Bu durumlardan birtaneside render esnasında mavi ekran sorunu veya render esnasında windows çökme sorunu. İşte bu sorunla beraber heves kaçırabilmektedir. Bunu çözmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 

Render Esnasında Mavi Ekran Sorunu

Bu işlemin birkaç sebebi olabilir. İlk başta yapmanız gereken işlem ram ve harddiskinizin durumunu kontrol etmektir. Bunların dışında bilgisayarınızın donanımlarının fazla ısınmasıda bu sorunu beraberinde getirebilmektedir.

Öncelikle web sayfamız üzerinde bulunan aıda64 full indir adlı makalemizde bulunan indirme linkine tıklayarak programı edinin. Daha sonra render esnasında bilgisayarınızın ısınma durumuna bir göz atın.

 

Bkz. AIDA64 Extreme Edition Full İndir

 

Eğer burada bir ısı problemi fark ederseniz termal macunlarınızı yenilemeyi deneyin. Eğer bilgisayarınızın ısı değerleri normal ise memtest 86 ile ramlerini kontrol edin. Buradan da sonuç alamazsanız bilgisayarınızın harddiskinde problem var demektir. Genelde bu 3 donanım sorun teşkil etmektedir. Bu sorun %70 oranında harddiskten kaynaklanmaktadır.

 

Sorun çözümü kategorisi içerisinde yer alan diğer makalelerimizi incelediniz mi? Sizin için faydalı içeriklerimizin olabileceğini düşünüyoruz. ( Konu Linki )

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: render esnasında mavi ekran sorunu, render esnasında windows çökme sorunu
Eklenme Tarihi: 21 Ekim 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın