Off-Page Seo Nedir? Nasıl Uygulanır?

Off-Page Seo Nedir? Nasıl Uygulanır?

Off-Page Seo Nedir? Nasıl Uygulanır?

Site içerisinde ki tüm detayların SEO’ya uygun olarak düzenlenmesi işlemine on page seo adı verilmektedir. Bunun dışında internet üzerinde siteyi daha kaliteli göstermek için yapılan diğer işlemlere ise Off Page Seo adı verilmektedir. Her ikisi de önemlidir ve ikisi de doğru şekilde uygulanmalıdır.

Arama motorları sitenizin adının geçtiği diğer kanalları referans olarak kabul etmekte ve sitenin daha üst sırada görünmesine yardımcı olmaktadır. Bu tür seo çalışması sayfa içinde yapılandan bir nebze olsun daha önemlidir. Çünkü direkt olarak trafiği etkileyen en önemli işlemler bu konuda yapılmaktadır. Bu işlemin uygulanabilmesi için internette yer alan diğer sitelerden destek sağlanmalıdır.

 

OFF Page SEO nasıl uygulanır?

İlk olarak bu işlemde 4 farklı seçenek olduğunu belirtelim.

1- Sosyal imleme yani sosyal medya sitelerinde sitenin içeriklerinin paylaşılması gelmektedir.

2- Bunun yanında değeri yüksek ve uzun süredir sektörde yer alan blogların backlik hizmetlerinden yararlanılmalıdır. Bu tür sitelerden kendi sitenize direkt olarak url çıkışı yapılmalıdır.

3- Kaliteli dizin sitelerinde site eklenmelidir.

4- Bunlar arasında en çok bilinen ve güvenli olarak kabul edilen dizin sitesi DMOZ olarak kabul edilmektedir. Bunun yanında önemli dizin sitelerinin hepsine site eklenmelidir. Siteniz ile alakalı konularda makale bulunduran sitelerden direkt olarak sitenize o makale üzerinden anahtar kelime yönlendirmesi ile link çıkışı yapılmalıdır. Bu dört işleminde dikkatli ve doğru bir şekilde yapılması off page seo açısından önemlidir.

Search engine optimization yani SEO ile web sitenizi öne çıkartmak istiyorsanız aşağıdaki diğer yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

 

Webmaster kategorisi içerisinde yer alan diğer yazılarımızı incelediniz mi? Sizin için faydalı içeriklerimizin olabileceğini düşünüyoruz. ( Konu Linki )

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: Off Page Seo, OFF Page SEO nasıl uygulanır?, Search Engine Optimization, seo
Eklenme Tarihi: 7 Aralık 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın