OBS Oyun Yakalamada Siyah Ekran Sorunu

OBS Oyun Yakalamada Siyah Ekran Sorunu

OBS Oyun Yakalamada Siyah Ekran Sorunu

Open Broadcaster Software yayıncıların vazgeçilmez yazılımlarından birtanesidir. Bu yazılım sayesinde canlı yayınlarda ekran tasarımı veya yayın bildirimlerini anlık olarak izleyicilerine aktarmakla birlikte yayın ayarlarınıda en ince ayrıntısına kadar yapılabilmektedir.

Yufersu ekibi olarak bizlerde twitch yayınlarımızda bu yazılımı kullanmaktayız.

Obs Türkçe Full İndir mek için aşağıdaki makalemizi okumanızı ve indirme linklerinden programı indirmenizi tavsiye ederiz. OBS Oyun Yakalamada Siyah Ekran Sorunu çözümü için yazımızın devamını okuyunuz.

 

Bkz. Obs Studio 2018 Son Sürüm Full İndir

 

Daha fazla programla ilgili bilgi vermekten ziyade asıl konumuz olan obs studio oyun yakalama sorununa bi göz atalım.

 

Obs Studio Oyun Yakalama Sorunu Çözümü

Evet bu problemi bugün yayınımızda anlamsız bir şekilde bizde yaşadık. Bu nedenden dolayı bu makalemizde aynı sorunu yaşayanlar için çözümü bulduk ve sizlere sunuyoruz.

 

Obs Oyun Yakalama Siyah Ekran Çözümü 1

Yapmanız gereken tek şey obs studio ya sağ tıklayıp özelliklere tıkladıktan sonra uyumluluk bölümünde uyumluluk modu bölümünü windows 8 yapıp aşağıda bulunan bu programı yönetici olarak çalıştır ikonunu tik olacak şekilde işaretleyip uygula ve tamam demeniz. Ardından çözüm olacaktır. Eğer çözüm olmazsa bir sonraki adımı deneyiniz.

 

obs-oyun-yakalama-sorunu-cozumu

 

 

Obs Oyun Yakalama Siyah Ekran Çözümü 2

Bu çözümde ise programları entegre grafikte çalıştırmanız gerekmektedir. İlk başta obs studio’ya sağ tıklayıp varsa “Grafik işlemcisinde çalıştır” bölümünden entegre grafik sekmesine tıklayarak çalıştırınız. Eğer yoksa masaüstüne sağ tıklayıp “Nvidia Denetim Masası“na tıkladıktan sonra sol bölümde bulunan “3D Ayarlarının Yönetilmesi” sekmesine tıkladıktan sonra üst sekmelerden “Program Ayarları” kısmına tıklayınız ve ardından “Özelleştirilecek programı seçin” sekmesinden “Open Broadcaster Software.exe” yi seçin. Daha sonra aşağıdaki 2. görselde gördüğünüz sekmeye tıklayıp entegre grafiği seçin ve uygula deyiniz. Ardından programı açıp kontrol ediniz.

 

obs-studio-oyun-yakalama-sorunu

 

 

obs-studio-oyun-yakalamada-siyah-ekran

 

Obs Oyun Yakalama Siyah Ekran Çözümü 3

3. çözüm ise aşağıdaki obs gelişmiş ayarların farklı olmasıdır. Bu ayarları aşağıdaki görsele uygun olarak düzenleyiniz. Bu üç yöntemden birinde mutlaka işe yarayacaktır.

 

oyun-yakalama-siyah-ekran-sorunu

 

 

Varsayalım işe yaramadı… O halde yorum yapınız ve destek isteyiniz size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

 

Sorun çözümü kategorisi içerisinde yer alan diğer makalelerimizi incelediniz mi? Sizin için faydalı çözümler olabilecğeini düşünüyoruz. ( Konu Linki )

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
[Toplam: 1 Ortalama: 3]
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: obs, obs studio, obs studio oyun yakalama siyah ekran sorunu, obs studio oyun yakalama sorunu, obs studio siyah ekran
Eklenme Tarihi: 9 Haziran 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın