Logo Go Terminal Kayıtlı Değildir Hatası

Logo Go Terminal Kayıtlı Değildir Hatası

Logo Go Terminal Kayıtlı Değildir Hatası

Logo Go muhasebe programı en çok tercih edilen muhasebe programları arasındadır. Geçtiğimiz yıllarda kullanılan bu program sayesinde şirketler ve esnaflar hesaplarını burada tutmaktaydı. Hala güncelliğini yitirmemekle birlikte e-fatura veya e-arşiv’e geçmemiş şirketler bu program sayesindede güncel olarak hesap kitap tutmaktalar.

Logo go kurulumu ile ilgili bilgiyi daha önce paylaşmamamıştık. Kurulum ile ilgili bilgileri ilerleyen süreçlerde sizinle paylaşacağız.

Kurulum esnasında meydana çıkan hatalardan birisi olan terminal kayıtlı değildir hatası aslında çözümü basit olan bir hatadır. Ancak yeni kullananlar ve programın arayüzü ve işleyişi hakkında bilgisi olmayanların karşılaştığı bir problemdir. Şimdi nasıl düzelteceğimize bir bakalım.

 

Logo Terminal Kayıtlı Değildir Çözümü

Bu hatayı gidermek için öncelikle şunu bi kararlaştırmanız gerekmektedir:

-Bu programı kaç bilgisayarda kullanacağım?

Öncelikle 1 bilgisayar için anlatım sağlayalım ardından aynı veritabanında birden çok program çalıştırmayla ilgili bahsedelim.

Yapmanız gereken ilk işlem “GOSYS.exe” yi çalıştırmaktır. Kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaptıktan sonra sol üst tarafta bulunan “Yönetim” ardından “Terminaller” kısmına gelin aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza gelecektir.

 

logo-go-terminal-kayitli-degil-hatasi

 

Bu kısımda sizde sadece 1 tane terminal gözükecektir. Görünen santran üzerine yani 1 numaraya sağ tıklayıp değiştir deyiniz. Ardından 2 numaralı No. yazan kısma terminal numarası verin. Adı kısmına ise örneğin “depo” veya “ofis” veya “satış” veya “kontrol” kısacası programı nerede kullanacağınızı yazın. Daha sonra Kodu yazan kısma bilgisayar ismini yazın yada 4 numaralı gösterilen kutucuğa tıklayarak otomatik yazılmasını sağlayabilirsiniz. Ardından Kullanıcı kısmına tıklayıp altta çıkan ilk seçeneği seçin. Burası değişebilmesinden ötürü kimisinde logo kimisinde firma ismi yazmaktadır.

Programın terminal kayıtlı değil hatası vermesinin ana sebebi Kodu yazan kısımda bilgisayar isminiz yerine başka birşey yazmasıdır. Bilgisayar isminizi yazarakta çok rahat bir şekilde problemi aşabilirsiniz.

 

Logo Go 2 Bilgisayardan Nasıl Çalışır?

Veri tabanlarını aynı yaptığınız taktirde ve terminal olarak yeni bir terminal ekleyin ve Kodu yazan yere 2. bilgisayar ismini ekleyiniz. Böylelikle 2 bilgisayarda logo go çalıştırma işlemi gerçekleşecektir.

 

Logo go ile ilgili diğer probleriniz olduğu durumlarda yorum yazarak destek alabilirsiniz.

 

Logo Go Full Sürüm İndirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bkz. Logo Go Full İndir

 

Bilgisayar – Donanım kategorisi içerisinde yer alan diğer makalelerimizi incelediniz mi? Sizin için faydalı içeriklerimizin olabileceğini düşünüyoruz. ( Konu Linki )

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: 2 bilgisayarda logo go çalıştırma, Logo Go 2 Bilgisayardan Çalıştırma, Logo Go 2 Bilgisayardan Nasıl Çalışır, Logo Terminal Kayıtlı Değildir Çözümü, terminal kayıtlı değil hatası
Eklenme Tarihi: 26 Temmuz 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın