Laptop Çok Isınıyor Ne Yapabilirim?

Laptop Çok Isınıyor Ne Yapabilirim?

Laptop Çok Isınıyor Ne Yapabilirim?

Laptop’u olanların en sıklıkla yaşadıkları problemin başında bu cihazın gereğinden fazla ısınması gelmektedir. Bunun nedeninin ne olduğu açıktır. Çalışan fan, işletim sistemini soğutma konusunda yeterli seviyeye çıkamıyor demektir. Bunun nedenleri arasında farklı problemler yatabilir. Fanın içerisinde biriken toz nedeniyle, fan çarkı gerekli hızda dönemiyor olabilir.

Bunu düzeltmek için laptop’un arka kapağını yerinden sökerek bir üfleme aleti ya da çekici yardımı ile içeri de bulunan tozu temizleyebilirsiniz. Bu sayede fanın daha hızlı bir şekilde çalışmasına yardımcı olabilirsiniz. Tabi buna rağmen soğutma işleminin aynı şekilde devam etmediğini ya da gerekli soğukluğa ulaşılamadığını görmeniz halinde yapmanız gereken farklı işler vardır.

 

Kontrol Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İyi bir soğutma cihazınızdan gerekli performansı almanız konusunda size önemli bir yardım sağlayacaktır. Bu yardımı alabilmek için bilgisayarınıza uygun bir soğutucu almanız gerekiyor.

Bundan önce fanınızın bozulup bozulmadığını kontrol etmenizde fayda var. Burada bir sorun varsa küçük bir değişiklik sizin sorununuzu çözecektir. Ancak sorun bundan kaynaklanmıyorsa yapmanız gereken cihazınıza uygun ve her noktada rahatlıkla bulabileceğiniz bir adet laptop soğutucu satın almak olacaktır.

Cihazınızın arka kısmına denk gelecek şekilde bunu yerleştirip çalıştırmaya başlamalısınız. Eğer gerekli soğutmayı sağlamasını istiyorsanız laptop’un arka kapağını yerinden çıkardıktan sonra bunu yerleştirmenizde fayda var. Bu aparattan bu şekilde daha yüksek bir performans alma şansına sahip olabilirsiniz.

 

Bilgisayar Donanım kategorisi içerisinde yer alan diğer makalelerimizi incelediniz mi? Sizini için faydalı içeriklerimizin olabileceğini düşünüyoruz. ( Konu Linki )

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 6 Kasım 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın