KYKdan İzin Almayı Unuttum Ne Olur?

KYKdan İzin Almayı Unuttum Ne Olur?

KYKdan İzin Almayı Unuttum Ne Olur?

Kyk‘da öğrenim gören birçok öğrenci barınma ihtiyaçlarını karşımaktadırlar. Bununla birlikte kredi ve yurtlar kurumu tarafından sunulan hizmetlerde ücretsiz olarak öğrencilere sunulmaktadır. Ancak KYK ile ilgili birçok makalemizden ötürü bizlere bazı sorular yöneltilmektedir. Bu sorulara elimizden geldiğince yanıt vermeye çalışıyoruz. Sorularınızı hızlı iletişim kanalımızdan veya mail adresimizden bizlere iletebilirsiniz.

Bize yöneltilen en sıkça rastlanan sorulardan biriside “Kykdan izin almayı unutunca ne olur” oldu. İşte bu sorunun cevabını bu makalemizde bulabilirsiniz.

 

KYKdan İzin Almazsak Ne Olur?

KYK yurtlarında kalduğınız müddetçe mutlaka giriş ve çıkışlarınız kontrol altında tutulmaktadır. Ebeveynlerin çok kıymet verdikleri çocuklarının güvenliğini sağlamak isterler. Bu nedenden ötürü KYK‘da sıkı bir güvenlik önlemi vardır. Ayrıca kayıt tutulmasının sebebi ise herhangi bir sorun dahilinde kanıt sunulabilecek delil niteliği taşımasıdır. Bu sayede sizin giriş çıkışlarınız sürekli olarak kayıt altında tutulmaktadır.

KYK izin ile ilgili konuya gelirsek…

Kykda izin almayı unutursanız ilk birkaç gün sizlere herhangi bir bilgi vermeyeceklerdir ve çok sıkı yurtlar dışındaki yurtlar geçmiş olan 2 3 gün süre için problem çıkartmayacaktır. Ancak bazı yurtlar var ki, yurttan atılmayla sonuçlanabiliyor. Bu durumu yaşamamak için mutlaka ve mutlaka KYKdan izin alma işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Kyk izin nasıl alınır diyorsanız aşağıdaki makalemizi inceleyebilirsiniz.

 

Bkz. Kyk İzin Nasıl Alınır?

 

Hiçbir şekilde izin almadan KYK‘dan ayrılmamanızı öneririz. Aksi durumda ek kontenjanda bekleyen onlarca öğrenciden birtanesi yerinize yerleştirilebilir. Eğer izin almayı unutup yurttan ayrılırsanız mutlaka ve mutlaka ilk hatırladığınız vakitte yurt müdürlüğünü arayıp durumu izah ediniz. Ardından gereken işlemler sizler için sağlanacaktır. Eğer yurt müdürlüğüne ulaşamazsanız hemen kyk online izin panelinden izin işlemlerinizi gerçekleştiriniz. Alabiliyorsanız ayrıldığınız günden itibaren izin alınız. Böylelikle herhangi bir sorun oluştuğunda unuttuğunuzu beyan edip içinde bulunduğunuz durumdan kurtulabilirsiniz.

Herhangi bir durumda konu altına yorum bırakabilirsiniz. Sizler için KYK yetkilileri ile görüşüp bilgi alabiliriz. Takipta kalın.

 

Eğitim kategorisi içerisinde yer alan diğer makalelerimizi incelediniz mi? Sizin için faydalı içeriklerimizin olabileceğini düşünüyoruz. ( Konu Linki )

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
[Toplam: 5 Ortalama: 2.8]
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: Kyk, kyk izin almayınca ne olur, Kykdan izin almayı unutunca ne olur, kykdan izin almazsak ne olur
Eklenme Tarihi: 10 Haziran 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın