Kyk Yurt Ücreti Yazın Yatırılıyor mu?

Kyk Yurt Ücreti Yazın Yatırılıyor mu?

Kyk Yurt Ücreti Yazın Yatırılıyor mu?

Kredi ve Yurtlar Kurumu ile ilgili daha önceden birçok makale yayınlamıştık.

Bu makalemizde ise KYK’da yaz aylarında yurt ödemesi yazın yatırılıyor mu sorusunu cevaplayacağız.

Kyk şüphesiz birçok öğrenciye ev sahipliği yapmıştır. Bununla birlikte gerek kredi ve bursları ile olsun gerekse kalacak yer olsun birçok dalda öğrencilere yardımcı olmaktadır.

Her ne kadar beğenilmesede veli nimet dememiz yersiz değildir. Kyk’nın olmaması durumunda öğrencilerin elbet kalacak yerleri olacaktır ancak ebeveynlerin yükleri dahada artacağı kesindir. Çünkü KYK’ya ödenen cüzi miktarlar ev ortamına veya  apart ortamına geçtiğinizde 400 – 500 + maliyet bindirmektedir. Maliyeti geçtik öğrencilerede birçok sorumluluklar yüklemektedir; yemek yapmak, temizlik yapmak, bulaşık yıkamak, çamaşır yıkamak gibi… Bunlar öğrencileri ziyadesiyle yormakta ve istemediği birtakım şeyleri yapmak mecburiyetinde bırakıyor. İşte KYK bu yüzden tercih edenler bile vardır. Yufersu olarak KYK’nın yurdunda kalmaya gerçekten ihtiyacı olanlara bu şansın tanınması ümidiyle…

Tüm bunlar KYK tarafından karşılanmakta ve bu işlemler ile uğraşan personelleri bulunmaktadır. Daha fazla uzatmadan asıl konumuza dönelim.

 

KYK Yurt Ödemeleri Yazın Yatırılıyor mu?

 

kyk-ucretleri-yazi-yatiriliyor-mu

 

Eğitim dönemi sonuna kadar Kredi ve Yurtlar Kurumu’nda kalan öğrenciler düzenli olarak yurt ücretleri yatırmak durumundalar. Yurt ücretlerini yatırmayan öğrencilerin kayıtları silinip yerine yedeklerden öğrenciler yerleştirilmektedir. Bu takribi olarak 2 aya tekabul etmektedir. İlk ay yatırmadığınızda yurda kayıt sırasında ödemiş olduğunuz depozitodan kesilir ve 2. ay yatırmadığınızda depozitonuzdan kesilebilirse kesilir kesilemezse direkt olarak kaydınız silinir.

Kyk yurtlarında kalan öğrencilerin kafasına takılan soru ise dönem sonuna kadar ödediğiniz yurt ücretleri yazında yatıracak mı?

Bu sorunun cevabı malesef ki “EVET

Kyk’da yaz aylarındada, seneye o yurtta kalmak istiyorsanız yurt ücretini yatırmanız gerekmektedir. Eğer bir sonraki döneminizde KYK’dan ayrılmak istiyorsanız depozitonuzu KYK’dan talep edebilirsiniz. Nasıl yapacağınız ile ilgili makalemizi yazının devamında bulabilirsiniz.

 

08.06.2018 aniden çıkan karar ile birlikte yazın kyk ücretleri yatırılmayacaktır.

 

KYK’dan Depozito Nasıl Alınır?

 

Kyk’dan depozito almak istiyorsanız birtakım işlemleri gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu işlemleri sağlamak için aşağıdaki makalemizi inceleyebilirsiniz.

 

Bkz. KYK'dan Depozito Nasıl Alınır?

 

Eğitim kategorisi içerisinde yer alan diğer makalelerimizi incelediniz mi? Sizin için faydalı makaleler olduğunu düşünüyoruz. Kategorimizi ziyaret edebilirsiniz. ( Konu Linki )

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: KYK'dan Depozito Nasıl Alınır?, kykya yazın ödeme yapıyor muyuz, yurt ödemesi yazın yatırılıyor mu, yurt ücretleri yazında yatıracak mı
Eklenme Tarihi: 8 Haziran 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Kyk Yurt Ücreti Yazın Yatırılıyor mu? (2 Yorum)

  1. Yuh ya yazın damı yatar artık yurtta kalacaz evden masraflı oldu nasıl iş ya. Yazar arkadaş peki ücrette herhanfi bi indirim var mı bide kyk kredileri yazın yatıyo mu