Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2019 [KKTC Gelir Belgesiz]

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2019 [KKTC Gelir Belgesiz]

Nakit ihtiyacını karşılamak isteyen kişiler çoğu zaman bankalardan kredi alarak borçlanma yoluna giderler. Bankalar belirli kriterlere sahip olan müşterilerine uygun faiz oranları ile maddi destek sağlamaktadırlar. Ancak bankalar herkese kredi vermemekte veya farklı şartlar altında vermeyi tercih etmektedir. Kredi vermek bankalar için de bir risk içerdiğinden, kredi başvurusu yapan kişi hakkında kefilsiz kredi veren bankalar detaylı bir finansal inceleme gerçekleştirir.

Bankalar kredi taksitlerini ödeyemeyeceğini düşündüğü kişilere kredi vermekten çekinir veya bu kişilerden bir kefil ister. Kefil bulmak çoğu zaman zor olacağı için müşteriler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Kefilsiz kredi veren bankalar herhangi bir kefil talep etmeden müşterilerine kredi hizmeti vermektedirler.

Kefilsiz Kredi İçin Kredi Puanı

Kefilsiz kredi veren bankalar müşterilerin mutlaka iyi bir kredi puanı olmasını isterler. Kredi puanı kişinin önceki finansal işlemlerinin bir göstergesi olarak kabul edildiği için kefilsiz kredi veren bankalar bu puana çok önem verirler. Daha önce çekilen kredilerin veya kullanılan kredi kartlarının borçlarını zamanında ödemiş olmak kefilsiz kredi kullanabilmek için çok önemlidir. Kefilsiz kredi veren bankalar, kredi başvurusunda bulunan kişilerin ilk olarak kredi puanına bakarlar.

Kredi başvurusu yapıldığı dönemde, başka bir bankaya herhangi bir borcun olmaması gerekir. Yüksek bir kredi puanı olan, herhangi bir takip veya icra sürecine girmemiş olan müşteriler rahat bir şekilde kefilsiz kredi veren bankalar üzerinden kredi kullanabilirler. Kredi puanı düşük olan kişiler çoğu zaman çok düşük tutarlarda kefilsiz kredi kullanabilmekte, yüksek tutarlı krediler için kefil göstermek zorunda kalabilmektedirler.

Aylık Gelir Çok Önemli

Kişinin aylık sabit bir gelirinin olması ve bunu belgeleyebilir durumda olması kefilsiz kredi veren bankalar için önemli bir kriterdir. Bankalar, aylık sabit bir geliri olan kişilerin kredi taksitlerini düzenli bir şekilde ödeme gücüne sahip olduğunu düşünür ve kefilsiz kredi kullanmasına olanak sağlar. Kefilsiz kredi veren bankalar, kişinin aylık gelirini baz alarak kredi tutarını belirlerler. Gelirin yüksek olması daha yüksek tutarlarda kredi çekilebileceği anlamına gelir. Kefilsiz kredi veren bankalar, kredi başvurusu yapıldığı zaman müşterilerinden maaş bordrosu veya aylık gelirini gösteren farklı bir resmi belge talep ederler.

Ev Sahiplerine Kefilsiz Kredi

Kişinin üzerine kayıtlı bir konut veya arsa gibi taşınmaz kayıtlı olması, bankalardan kefilsiz olarak kredi kullanabilmek için önemli bir noktadır. Kefilsiz kredi veren bankalar, müşterilerinin üzerine kayıtlı olan bu taşınmazları ipotek altına alarak herhangi bir kefil talep etmeden müşterilerine kredi kullandırtmaktadır.

Özellikle yüksek tutarda kefilsiz kredi çekebilmek için bu tarz konut veya arsaların varlığı kefilsiz kredi veren bankalar için önemli bir kriterdir. Taşınmazın sahip olduğu ekspertiz değeri kadar tutarı kredi olarak çekmek mümkündür. Özellikle konut kredisi çekmek isteyen kişiler, satın alacağı konutu ipotek verebileceği gibi, üzerine kayıtlı olan başka bir konutu da ipotek olarak gösterip kredi kullanabilmektedir. Kefilsiz kredi veren bankalar üzerine bir araç kayıt olan kişilere de kredi hizmeti vermektedir. Araç tıpkı konutta olduğu gibi ipotek altına alınarak kefilsiz kredi kullandırılmaktadır. Aracın değeri, çekilecek kredi tutarını doğrudan belirlemektedir.

Birikimi Olanlara Kefilsiz Kredi

Kefilsiz kredi veren bankalar, müşterilerin bankada tuttukları vadeli mevduat hesaplarındaki tutarları da göz önünde bulundururlar. Vadeli hesapta belirli bir miktar parası olan ancak vadeyi bozmak istemediği için kredi çekmek isteyen kişiler kefilsiz kredi veren bankalar üzerinden kredi kullanabilirler. Bankada bulunan bu tutar, bir teminat olarak kabul edileceği için kefilsiz kredi veren bankalar bu kişilerin kredi başvurularını onaylamaktadır. Döviz, Türk Lirası veya altın cinsinden yapılan birikimler kefilsiz kredi veren bankalar aracılığı ile herhangi bir kefil göstermeden kredi kullanmak için yeterli olabilmektedir. Hesabın değeri kadar tutarı kredi olarak kullanmak mümkündür.

Kefilsiz Kredi Kullanmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Bankalar verdikleri krediyi güvence altına almak isterler. Bu nedenle kredi verdikleri kişinin, taksitleri ödeyebilme gücüne sahip olmasını talep ederler. Bu ödeme gücüne sahip olmadığını düşündüğü kişilerden çoğu zaman bir kefil istemektedir. Bunlara rağmen kefilsiz kredi veren bankalar müşteri sayısını artırmak ve mevcut müşterilerine yeni hizmetler sunmak için kefil istemeden kredi verebilmektedirler.

Kefilsiz kredi veren bankalar üzerinden kredi kullanabilmek için öncelikle kredi notunuzu öğrenmeniz gerekmektedir. Kredi notunuzu bir banka şubesine giderek kimlik belgeniz ile öğrenebilirsiniz. İnternet üzerinden de küçük bir tutar ödeyerek kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi notunun yüksek olması kefilsiz kredi veren bankalar aracılığı ile nakit ihtiyacınızı karşılamanızı kolaylaştıracaktır. Kefilsiz kredi kullanmak için bankaların uyguladığı cepten kredi hizmetlerinden faydalanılabilir.

Kefilsiz kredi veren bankalar özellikle düşük tutarlı krediler için başvuruları SMS yolu ile veya mobil uygulamaları aracılığı ile almaktadır. Bu kampanyaları takip ederek gerekli işlemleri yapmak kefilsiz kredi kullanılmasına olanak tanıyabilir. Bu işlem küçük tutarlı krediler için yapılabilmekte, yüksek tutarlı krediler için başvuruyu şubeden yapmak gerekmektedir.

Kefilsiz Kredi Başvuru Süreci

Bankaya yapılan kredi başvuruları, belirli bir süre zarfında değerlendirilir ve müşteriye daha sonra onay veya ret cevabı verilir. Kefilsiz kredi veren bankalar üzerinden kredi başvurusu yapıldığı zaman banka ilk olarak kişinin geçmiş finansal işlemlerini inceler ve kredi puanına bakar. Burada kredi puanı yüksek olan, herhangi bir bankaya borcu olmayan veya hesabına yeterli mevduat bulunan kişilerin kredi başvurusu kısa süre içerisinde sonuçlanmaktadır.

Kefilsiz kredi veren bankalar, kredi puanı yetersiz olan müşterilerin başvurularını biraz daha titizlikle incelemekte dolayısıyla başvuru süreci uzayabilmektedir. Banka kişinin krediyi ödeyebileceğine inandığı zaman kredi başvurusuna onay vermektedir. Ancak aksi bir durumda kefil istenebilir.

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Kefilsiz kredi veren bankalar üzerinden hangi şartlarda ne şekilde kredi çekilebileceği yukarıda anlatılmıştır. Bu şartlar altında ülkemizde faaliyet gösteren ve bazı kefilsiz kredi veren bankalar aşağıda listelenmiştir.

Garanti Bankası Kefilsiz Kredi

Garanti Bankası’na internet veya telefon bankacılığından kredi başvurusu yaparak kefil göstermeden kredi kullanmanız mümkündür. İnternet bankacılığı üzerinden veya TC kimlik numaranızı 3340’a mesaj olarak göndererek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Banka yapacağı kısa inceleme neticesinde size onay veya ret mesajı gönderecektir. Kredinizin onaylanması durumunda en yakın Garanti Bankası şubesine giderek krediyi kullanabilirsiniz.

Odeabank Kefilsiz Kredi

Kefilsiz kredi veren bankalar arasında Odeabank da bulunmaktadır. Odebank müşterilerine 15.000 TL kredi hizmeti vermektedir. Bu kredi paketinden gelir belgesi veya kefil göstermeden yararlanmak mümkündür. Odeabank kefilsiz krediye başvuru yapmak için bankanın internet sitesinde yer alan başvuru formunu doldurabilir veya bankanın herhangi bir şubesine giderek müracaat edebilirsiniz.

Finansbank Kefilsiz Kredi

Yine cep telefonu üzerinden başvuru alan Finansbank, kefilsiz kredi veren bankalar arasında önemli bir yere sahiptir. Finansbank müşterilerine 20.000 TL’ye kadar kefilsiz kredi hizmeti vermektedir. TC kimlik numaranızı 5030’a sms atarak bu krediye başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz ile ilgili onay veya ret cevabı kısa süre içerisinde size bildirilecek ve onaylanması durumunda paranızı şubeden alabileceksiniz.

ÖNEMLİ BİLGİ: En yüksek faiz veren bankalar

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 25 Aralık 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın