İnternet Telefon Prizi Bağlantısı Nasıl Yapılır

İnternet Telefon Prizi Bağlantısı Nasıl Yapılır

İnternet Telefon Prizi Bağlantısı Nasıl Yapılır

Telefon görüşmelerimizi sağlayabilmek için veya internet bağlantısı kurabilmemiz için evlerde kullandığımız modemlerin data kabloları ile dünyaya açılmaları gerekmektedir. Bu işlemi sağlayabilmek için modemlerimize bağlamış olduğumuz data kablolarını ev veya iş yerlerimizde duvara montajlanmış olarak bulunan telefon prizi veya internet prizi veya data prizi olarak adlandırılan prizlerle bağlantısını sağlarız.

Bazı durumlarda (örn: takılma, kopma, yerinden çıkma, şasi, yerinden çıkma gibi) bu bağlantı kablolarındaki problemlerden dolayı internet bağlantımızda veya telefon bağlantılarımızda problemler yaşayabilmekteyiz. Bu durumu çözmek adına prizi yerinden söktüğümüzde karşımıza çıkan birçok kablonun nere ile bağlantısını gerçekleştireceğimizi bilemediğimizden dolayı sadece bakmakla yetinmeketeyiz. İşte bu durumu çözmek için makalemizin devamını okuyunuz.

 

İnternet Prizi Bağlantısı

İnternet prizi bağlantısı ile telefon prizi bağlantısı aynı şekildedir. Yapmanız gereken işlem genellikle aynı olmaktadır.

internet-telefon-prizi-nasil-baglanir

 

Sol tarafta görmüş olduğunuz fotoğrafta internet-telefon prizi bağlantısı sorunsuz bir şekilde resmedilmiştir. (Görsel üzerine tıklayarak büyütebilirsiniz)

Kısaca anlatılması gerekirse; genelde bu alanda tüm bağlantılar aynı şekilde sağlanır.

 

 

telefon-internet-prizi-baglantisi-nasil-yapilir

 

Sol taraftaki gibi prizin kablo ile temas ettiği kısımların aşağı gelecek şekilde döndürüldüğünde bağlantı şekilleri yukarıdaki görseldeki gibidir.

 

 

 

Görselde renkler değişiklik gösterebilir. Bu nedenden dolayı prizi nasıl tutup bağlamanız gerektiğini ifade etmeye çalıştık. Duvarın içinden yani tesisattan gelen kablonun tek renkli olanını (fotoğrafta koyu mavi renkli kablo) görseldeki gibi sağ alt taraftaki kırmızı kabloya bağlamanız gerekmekte, iki rekli olanı (açık mavi beyaz kablo) ise yeşil kabloya bağlamalısınız. Böylelikle veri transferi gerçekleşecektir.

 

Problem yaşamanız durumunda yorum ile destek alabilirsiniz.

 

Genel kategorisi içerisinde yer alan diğer makaleleri incelediniz mi? Sizin için faydalı içeriklerimizin olabileceğini düşünüyoruz. ( Konu Linki )

 

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: duvardaki internet prizi bağlantısı, internet prizi bağlantısı, internet prizi nasıl bağlanır, telefon prizi bağlantısı
Eklenme Tarihi: 13 Eylül 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın