Instagram’da Takipçi Sayısı Neden Düşüyor?

Instagram’da Takipçi Sayısı Neden Düşüyor?

Instagram’da Takipçi Sayısı Neden Düşüyor?

Sosyal medya siteleri arasında en çok üyelere ev sahipliği yapan platformlardan bir tanesi olan ve her geçen gün kullanıcı ağını arttıran Instagram’dan şoke edici bir haber geldi. Sosyal medya sitesinin geliştiricileri sahte takipçi, beğeni ya da yorum almış olan hesapların yeni bir düzenleme çerçevesinde yaptırıma dahil edeceğini açıklamış durumda.

Son zamanlarda ortaya çıkan güncel konulardan bir tanesi olmayı başaran takipçi sayısının düşüşü ile alakalı endişeler de bu açıklama ile yerini farklı bir atmosfere bırakmış durumda. Nitekim milyonlarca takipçisi olan veya hemen her fotoğrafına binlerce yorum veya beğeni almış olan hesapları ile ilgili ciddi bir yaptırımın da bugünden geçerli olmak üzere geldiğini de bu noktada vurgulayalım.

instagramda-takipci-sayisi-neden-dusuyor

Instagram’da yapılan takipçi, beğeni ve yorum hilesini kullanan ve aktif olarak hala bu işin satışını yapanlar ile ilgili olarak farklı yaptırımların zaman içerisinde açıklanacağı söylense de şimdilik kullanıcıların erişiminin kısıtlanması düşünülmüyor.

Tabi ki bu işten para kazanan veya paneller aracılığı ile insanlara takipçi gönderimi yapan kullanıcıların bugünden itibaren yeni düzenlemelerden etkilenecek olması kaçınılmaz gibi gözükse de ünlü isimlerin de hesapları da sosyal medyanın ana gündemi oldu.

Öyle ki milyonlarca takipçiye ev sahipliği yapan ünlü isimlerin ardı sıra takipçilerinde yaşadığı azalmadan dolayı serzenişte bulunmaları işin farklı bir yönünü de ortaya çıkarıyor.

İnstagram takipçi düşüşünün ardından nasıl takipçi edineceğinizi bilmiyorsanız aşağıdaki makalemizi inceleyebilirsiniz.

Bkz. İnstagram Takipçi Sayısı Nasıl Arttırılır?

 

Ünlüler Takipçi Hilesi Mi Yapıyor?

Tanınan isimlerin bu denli takipçi kaybı yaşaması kendileri ile ilgili olarak bir takım soru işaretlerinin var olmasını da mümkün kıldı. Zira hem sahte takipçilerin hem de sahte beğenilerin kaldırılması ile beraber ünlü isimlerin eş zamanlı olarak bu konuya değinmeleri ‘acaba para ile takipçi mi alıyorlar’ sorusunu da normal olarak akıllara getirmiş durumda.

Instagram’ın yetkililer aracılığı ile yaptığı açıklamayı gün içerisinde kullanıcılara bildirim halinde göndereceği ve daha sonrasında ise sileceği de resmi olarak açıklanmış durumda.

İnstagramın hesapları silmesinin yanında sizleride ciddi tehlikeye sokabilmekte. Örneğin takipçi kasma siteleri ile bir hesap kastınız ve artık o siteleri kullanmıyorsunuz.  Yaklaşık olarak 2 – 3 ay güncel olarak kullandığınızı farz edelim. Herkes bu hesabın size ait olduğunu biliyor.Fakat bilmediğiniz bir nokta var. O da risk. 

İnstagram takipçi siteleri genellikle bilgilerinizi veri tabanına depolayarak veya instagram uygulamaları sayesinde çalışır. Böylelikle herkesin verilerini toplayarak istediği yönde kullanabilir. Bu konuyla alakalı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Bkz. İnstagram Takipçi Kasma Sitelerinin Riskleri

 

Bunların dışında yeni yayınlamış olduğumuz instagram yeni özellik ile ilgili makalemizide incelemenize tavsiye ediyoruz. İnstagram yeni özelliği sayesinde takipçilerinizin davranızşlarını çok daha iyi istatistiksel tablolarla takip edebileceksiniz.

 

İnternet kategorisi içerisinde yer alan diğer makalelerimizi incelediniz mi? Sizin için faydalı içeriklerimizin olabileceğini düşünüyoruz. ( Konu Linki )

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: İnstagram, instagram takipçi, instagram takipçi sayısı, takipçi sayısı düşme, teknoloji, Ünlüler Takipçi Hilesi Mi Yapıyor?
Eklenme Tarihi: 22 Kasım 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın