İç Linkleme Nedir? Nasıl Yapılır?

İç Linkleme Nedir? Nasıl Yapılır?

İç Linkleme Nedir? Nasıl Yapılır?

Sitelerin içerisinde ziyaretçilerin bilgi alması ve etkileşime girmesine yardımcı olan yazılar bulunmaktadır. Bu yazıların Google gibi arama motorları tarafından tanınması ve daha çok ziyaretçi gönderilebilmesini arttırmak için yapılan linkleme çalışmaları vardır. Tabi bu işlem doğru şekilde yapılmalıdır.

Aşırıya kaçılmaması gerekir ayrıca çok fazla yapılmamalıdır. Bu konu dışarıya verilecek linkleme işlemi ile karıştırılabiliyor. Ama bu ondan daha farklıdır. Bu sistemin doğru şekilde yapılması halinde sitenin içerisinde ki ziyaretçinin sitede daha çok vakit geçirmesine yardım etmiş olursunuz. Ayrıca linkin doğru şekilde yerleştirilmesi konu olarak sayfa otoritesin de önemli ölçüde artış sağlanmasına da yardım edecektir.

 

Site İçin Linkleme Nasıl Yapılır?

Bir içerik içerisinde doğru kelimelere linkleme yapılmalıdır. Yapılacak yönlendirmeler 5-6 tane olması idealdir. Ama otoriteler bunun 8 taneyi geçmemesine dikkat edilmesini söylemektedir. Yazı içerisinde ki gelişi güzel her kelimeye link vermek doğru değildir. Önemli olan anahtar kelime belirlenmeli ve o yönlendirilmelidir. Sitenizde 404 hatası veren linkler varsa onların kullanılmamasına dikkat edilmelidir.

Sadece kısa anahtar kelimelere değil aynı zamanda long tail olarak isimlendirilen kelimelere de link vermek gerekiyor. Ayrıca verilecek olan link aynı sayfa üzerinde açılmamasına da dikkat edilmelidir. Aynı sayfa üzerinde açılması yerine yeni bir sayfada açılması siteden trafiğin yani ziyaretçinin kaçmamasına yardımcı olmaktadır. Bu duruma mutlaka dikkat edilmelidir. Linkleme yazı ile yapılabileceği gibi bir süre sonra da yapılabilir.

 

 

Webmaster kategoris içerisinde yer alan diğer makalelerimizi incelediniz mi? Sizin için faydalı içeriklerimizin olabileceğini düşünüyoruz. ( Konu Linki )

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: İç Linkleme, seo, Site İçi Link Nasıl Yapılır, Site İçi Link Nedir, Site İçin Linkleme Nasıl Yapılır?
Eklenme Tarihi: 8 Aralık 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın