Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2019 (GÜNCEL LİSTE)

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2019 (GÜNCEL LİSTE)

Ev Hanımlarına Kredi Veren Banka

Yasal olarak 18 yaşını dolduran herkesin kredi başvuru formu doldurma hakkı bulunmakla beraber bankaların da yapılan kredi başvurularını uygun bulmamaları durumunda kredi reddi haklarını kullanma hakkı bulunmaktadır. Yani bankaya yapılan her kredi başvurusu kabul edilecek diye bir zorunluluk bulunmamaktadır. Bankadan kredi çekmek isteyen kişilerde aranılan şartlardan biride gelir belgesi sunma zorunluluğudur. Bu nedenle ev hanımlarına kredi onayı verilmesi son derece zordur. Peki, ev hanımlarına kredi veren bankalar var mı?

Ev Hanımıyım Kredi Alabilir Miyim?

Ev hanımlarının kredi kullanmaları ancak bazı özel şartlara bağlıdır. Öncelikle ev hanımı olup bankalar ile hiçbir ilişkisi olmayan yani bankada hesabı olmayan ya da kredi kartı kullanmayan ev hanımlarının kredi onayı almaları son derece zordur. Günümüzde ev hanımlarına kredi veren bankalar bulunmakta olup bu bankaların aradıkları bazı özel koşullar bulunmaktadır. Örneğin ev hanımının bankada hesabı bulunması ve bu hesabında yüklük miktarda para olması ya da sık sık hesabına para giriş çıkışlarının olması durumunda kredi onayı alma şansı yüksektir. Ancak hiçbir şekilde bankalarla işlem yapmayan banka hesabı olmayan ya da kendi adına kredi kartı bulunmayan ev hanımlarına kredi veren bankalar kesinlikle bulunmamaktadır.

Burada önemli olan ev hanımı statüsünde olmasına rağmen ev hanımının olumlu bir mali portre çizebilmesidir. Bankalar kredi verirken bunu bir borç olarak görmekte ve sadece bu borcunu zamanında ödeyebileceğine güvendikleri kişilere kredi kullandırmayı tercih ederler. Bu nedenle ev hanımlarına kredi veren bankalar da kullandığı krediyi geri ödeyeceğine güvendiği kişilere kredi onayı vermeyi tercih ederler.

Yani bankalarla hiçbir geçmişi bulunmayan ev hanımlarının kredi onayı almaları imkânsıza yakındır. Bazı bankalar daha kolay kredi onayı vermekte olup ev hanımlarına kredi veren bankalar arayışında olan kadınların her zaman için kolay kredi veren bankalara yönelerek bu bankalar üzerinden kredi başvurusunda bulunmaları kredi onayı alma şanslarını arttırmak amacı ile çok önemlidir.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Çalışmadığı halde kredi kullanmak isteyen ev hanımlarına kredi veren bankalar bulunmakta olup bu bankaların aradığı bazı kriterlerin karşılanması gerekir. Ancak bankaya kredi geri ödemesi için hiçbir şekilde güvence veremeyen ve kredi notu ortalaması sıfır olan ev hanımlarının kredi kullanmaları çok zordur. Bunun için ev hanımlarına kredi veren bankalar üzerinden kredi başvuru formu doldurmadan önce kredi kullanmak istiyorum diyen kişinin kredi notu sorgulaması yaparak not ortalamasını öğrenmesi çok önemlidir.

Bu şekilde kredi başvurusunda bulunmadan önce kredi onayı alma şansınızın olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Ancak sadece ev hanımlarına kredi veren bankalar için not ortalamasının da yeterli olmadığı bilinmelidir. Bunu destekleyecek verilerin olması gerekir ki bunların içinde en önemli kredi geri ödemesinde kullanılacak olan gelirin bulunmasıdır. Bankalar günümüzde artık kira kontratı ya da vadeli mevduat hesabı gibi belgeleri de gelir belgesi olarak kabul etmekte olup bu belgeleri kabul eden bankalar aynı zamanda ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında da yer almaktadır.

Gelir sunamayan ev hanımlarının buna ek olarak altın teminatı gibi farklı teminatlar göstererek ev hanımlarına kredi veren bankalar üzerinden kredi kullanmaları mümkündür. Özellikle de Odeabank ve Finansbank bu konuda diğer bankaların bir adım önüne geçmekte ve bu şartları taşıyan ev hanımlarına kredi onayı vererek ev hanımlarına kredi veren bankalar sıralamasına girmeyi başarmaktadır.

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
[Toplam: 2 Ortalama: 4]
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 25 Aralık 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın