Doğru Linkleme Nasıl Yapılmalıdır?

Doğru Linkleme Nasıl Yapılmalıdır?

Doğru Linkleme Nasıl Yapılmalıdır?

Sitenizin sıralamalarda yukarı çıkmasını sağlamak ve daha değerli olmasını ortaya çıkarmak için yapılacak birçok işlemden bir tanesi de doğru link yerleştirme işlemini yapmak olacaktır. Özellikle güncel olarak yayınlanacak olan doğru linklemeler o yazıların Google’un gözünde daha iyi ve kaliteli olarak algılanmasına yardım etmektedir. Sadece site içerisinde yapılacak olan link işlemi önemli değildir bununla birlikte site dışı linkleme işlemi de doğru şekilde oluşturulmalıdır. Adeta güzel bir örgü gibi doğru yerleşe yerleştirilen linkler SEO açısından da büyük önem arz etmektedir. Tabi linkleme yapılırken dikkat edilmesi gereken işlemleri yaparak bunu en iyi şekilde yapmaya odaklanmalısınız.

 

Doğru Linkleme Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Bir sayfa içerisinde belirli bir adetten fazla linkleme olmamalıdır. Bu sayı maksimum 7 ya da 8 olabilir. Daha fazlası sitenize zarar verecektir. Gereksiz link kullanımı ziyaretçilerin gözünde sitenizi güvenilmez olarak gösterecektir. O nedenle yazıyla alakasız olan linkleri kullanmamaya dikkat etmelisiniz.

Link verme işleminizi anahtar kelimelere gelecek şekilde vermelisiniz ya da long tail olarak belirtilen kelimelere vermeye çalışmalısınız. Bunlar sitenin otoriter olmasına yardımcı olacak detaylardır. Site içerisinde ki popüler yazılara mutlaka link eklenmelidir. Özellikle sayısı yüksek olan yazılarınızın içinde böyle bir alan yoksa yazınızı güncelleştirerek bu alanı oluşturmaya çalışmalısınız. Verilen link işleminde aynı sayfada açılmaması sağlanmalıdır. Ziyaretçi o linke tıkladığında otomatik olarak farklı bir sayfaya ulaşmalıdır.

 

Web sitesinizi daha iyi yerlere çıkartmak için aşağıdaki makalelerimizi inceleyebilirsiniz.

 

Webmaster kategorisi içerisinde yer alan diğer yazılarımızı incelediniz mi? Sizin için fayalı içeriklerimizin olabileceğini düşünüyoruz. ( Konu Linki )

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: Doğru Linkleme, Doğru Linkleme Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?, İç Link, İç Link Nedir
Eklenme Tarihi: 4 Aralık 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın