Discord Açılmama Sorunu Çözümü

Discord Açılmama Sorunu Çözümü

Discord Açılmama Sorunu Çözümü

Discord oyun oynarken veya herhangi bir işlem yaparken uzaktaki arkadaşlarınızla, dostlarınızla veya ailenizle konuşmanıza yarayan bir programdır diyebiliriz.

Bu programın diğer konuşma programlarına bakarak gerçekten çok kaliteli olduğunu söyleyebiliriz. Geçtiğimiz yıllarda sıkça kullanılan raidcall’ı bile geride bıraktı.

Bunun sebebi discorddaki eklentiler diyebiliriz. Aslında raidcalldan kendini ayıran özelliklerden biriside bu. Ayrıca discordda dışarıdaki sesleri temizleme gibi bir özellik mevcut. Yazılım yapabildiğince dışarıdan gelen sesleri gizlemektedir. Böylelikle temiz bir ses ile iletişim sağlayabilmektesiniz.

 

Discord Açılmıyor Ne Yapabilirim?

Discord açılmıyorsa yapmanız gereken ufak birkaç işlem bulunmaktadır. Aşağıdaki adımlara geçmeden önce “Görev Yöneticisi”nden discord.exe ismindeki tüm uygulamaları kapatmayı unutmayınız.

 

Görev yöneticisinden discord.exe ile ilgili tüm uygulamları kapattıktan sonra;

Windows + R tuşu yada başlat çalıştır’a girerek arama kutucuğuna “%appdata%” yazınız ve açılan pencereden “Discord” yazan klasörü siliniz.

Tekrardan Windows + R yada başlattan çalıştıra geldikten sonra “%localappdata%” yazınız. Bu pencedende “Discord” klasörünü siliniz.

 

Ardından aşağıdaki bir önceki makalemize giderek Discord son sürüm indiriniz. Kurulum işlemini yaptıktan sonra sorunsuz bir şekilde kullanım sağlayabilirsiniz.

 

Bkz. Discord Son Sürüm Full İndir

 

Bu problemi birkaç kişide bu şekilde çözümledik. Hepsindede çözüm oldu. Sizdede çözüm olması dileğiyle.

 

Sorun çözümü ile ilgili diğer makalelerimizi incelediniz mi? Sizin için faydalı çözümlerimiz olduğunu düşünüyoruz. ( Konu Linki )

 

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: discord açılmama sorunu, discord açılmıyor, discord'u açıyorum hiçbirşey olmuyor
Eklenme Tarihi: 20 Mayıs 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın