Daemon Tools İmaj Bağlandığında Görmüyor Hatası Çözümü

Daemon Tools İmaj Bağlandığında Görmüyor Hatası Çözümü

Daemon Tools İmaj Bağlandığında Görmüyor Hatası Çözümü

Deamon tools internet üzerinden indirmiş olduğunuz veya iso dosyasına veya diğer sıkıştırılmış dosyaları bilgisayarınıza bir cd veya dvd takarmış gibi iso kalıbını çalıştıran bir programdır.

Yüksek hafıza boyutlarına sahip oyunları sıkıştırmak ve program dosyalarındaki fazlalığı minimize ederek tek dosya haline getirmek için iso kalıbını kullanırız.

Bunun yanı sıra aynı winrar programındaki gibi dosyanın boyutunu küçülttüğü için iso kalıbını tercih etmekteyiz. Fakat bazı iso kalıpları ne yazıkki deamon tools ile çalıştırdığımızda bilgisayarın iso kalıbını çalıştırmadığını görürüz. İşte tam bu noktada yapmanız gerekenler vardır.

 

Daemon Tools Sanal Sürücüyü Açmıyor? Ne Yapabilirim?

Burada yapmanız gereken yönergeleri aşağıdaki gibi takip etmeniz gerekiyor.

 

 

1- Deamon Tools’u çalıştırın. Ardından aşağıdaki görseldeki gibi “Hızlı Bağlan” ikonuna tıklayın ve iso dosyanızı seçin.

Deamon tools isoyu görmüyor (1)

 

 

2- Daha sonra iso dosyanız “Hızlı Bağlan“ın sol tarafında mavi şekilde bağlanmış olacaktır ve ismi gözükmeyecektir. İşte bunu düzeltmek için mavi ikonun üstüne sağ tıklayıp “Aygıt Parametreleri…” ne tıklayın.

 

Deamon tools isoyu görmüyor (2)

 

3- Açılan pencerede “Sürücü” başlığı altında seçmeli kutucuğa tıklayın.

 

Deamon tools isoyu görmüyor (5)

 

 

4- Karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi birçok seçenek çıkacaktır. Bunlardan herhangi birini seçtiğinizde iso dosyanız otomatik olarak tanınacaktır ve problemden kurtulmuş olacaksınız. Eğer birtanesini seçtiyseniz ve iso hala gözükmüyorsa seçiminizi değiştirin; farklı bir kalıpla çakışıyor olabilir.

 

Deamon tools isoyu görmüyor (4)

 

 

Faydalı bir makale olması dileğiyle. Yapamayanlar yorum bölümüne yazmaları yeterli.

 

 

Sorun çözümlerini paylaştığımız Sorun Çözümü kategorisindeki diğer makalelerimizi incelediniz mi? Sizin için faydalı olabileceğini düşünüyoruz. ( Konu Linki )

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: Daemon Tools İmaj Bağlandığında Görmüyor Hatası Çözümü, Daemon Tools Sanal Sürücüyü Açmıyor? Ne Yapabilirim?, deamon tools, deamon tools isoyu görmüyor, deamon tools isoyu okumuyor, iso açılmıyor, iso çalışmıyor, iso gözükmüyor
Eklenme Tarihi: 28 Nisan 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın