Black Friday Nedir?

Black Friday Nedir?

Black Friday Nedir?

Dünya üzerinde ki en büyük alışveriş çılgınlığının yaşandığı gün olarak bilinen Black Friday’ın tam olarak nereden çıktığını bilen çok az sayıda kişi vardır. Özellikle online alışverişin gelişmesi ile birlikte bu tür günlerce büyük boyutlarda yapılan indirimler ile inanılmaz satış rakamlarına ulaşılıyor. 1932 yılından bu tarafa her şükran gününden sonra ki Cuma günü tüm marketler müşterilerine uzun süre hizmet vermek için tüm gün boyunca açık kalmaları ile başlamıştır. Noel öncesinde gerekli alışverişin yapılması amaçlanmıştır. 1960’lı yıllardan itibaren ise bu güne özel olarak indirimler devreye girmiştir. Kara Cuma ismini alması ile Philadelphia’da yaşanan bir olay nedeniyle olmuştur.

 

Kara Cuma Nedir?

O gün yaşanan kampanyadan yararlanmak isteyen binlerce insan sokaklara çıkmış ve alışveriş noktalarına akın etmiştir. Ancak adım atacak yerin kalmaması birçok insanın birbiriniz ezmesine neden olmuştur. Bu üzücü olay nedeniyle bu güne o zamandan beri black friday adı verilmiştir. Başlangıçta sadece ABD’da yapılan bir çalışma olsa da globalleşen dünyada artık her noktada bu gün için özel kapmayalar yapılmaktadır.

Bu da satış rakamlarının inanılmaz boyutlara çıkmasına neden olmaktadır. Ülkemizde de artık bu gün için özel olarak hazırlanan kampanyaların olduğu görülebiliyor. Sadece büyük şirketlerin değil az bilinen firmalarında bu güne özel çalışmaları olduğunu görmek mümkündür. Bu gün adeta yazımızın başında belirttiğimiz gibi bir alışveriş çılgınlığına dönüşüyor.

 

Black Friday 2018 İndirimleri

Black Friday kapsamında birçok internette satış yapan mağaza indirime gideceğiyle ilgili reklamlar yayınlamaya başladı. Bununla birlikte insanların aklına vitrinlerde sıkça görmüş olduğumuz %70 etiketlerindeki oynamalarda, black friday etkinliklerinde yaşanır mı sorusunu getirdi.

Black Friday kapsamında:

⇒ Trendyol üzerinde %40 indirim

⇒ Gittigidiyor üzerinde %80’e varan indirimler

⇒ Amazon Türkiye 50₺ üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo imkanı

⇒ Arçelik 3000₺ varan indirimler

⇒ Mediamarktta indirimler

⇒ Teknosada indirimler

 

black friday kapsamında müşteri bekliyor olacaklar.

 

Genel kategorisi içerisinde yer alan diğer makalelerimizi incelediniz mi? Sizini çin faydalı içeriklermizin olabileceğini düşünüyoruz. İncelemek için linke tıklayınız. ( Konu Linki )

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: Black Friday 2018 İndirim Yapan Firmalar, Kara Cuma Nedir?
Eklenme Tarihi: 22 Kasım 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın