Apple Servisleri Tamir Fiyatlarını Abartıyor

Apple Servisleri Tamir Fiyatlarını Abartıyor

Apple Servisleri Tamir Fiyatlarını Abartıyor

Apple dünya çapında bilinen teknoloji kategorisinde ürünler üreten en çok bilinen firmalardan birtanesidir. Çıkartmış olduğu dizüstü bilgisayarlar, cep telefonları, tablet bilgisayarların yanında çevre birimleri konusundada başarıyı bir hayli yakalamış diyebiliriz.

Ancak son zamanlarda apple servislerinin kullanıcısını kandırması yönünde hareketleri dikkatten kaçmıyor. Web sayfamızda en son paylaştığımız apple ile ilgili apple iphone yaptıklarıyla ifşa oldu adlı makalemizde telefonu bilerek yavaşlatarak yeni çıkarmış olduğu telefonları satmak için çabaladığını ifade etmiştik.

Şimdi ise apple yeni bir skandal ile karşı karşıya.

Apple Yeni İfşa

 

apple-kullanicisini-kandiriyorMacbook‘u bozulan bir kullanıcı apple servisine giderek tamir ettirmek istiyor. Apple tarafından tamir ücreti olarak 700 dolar fiyat biçiliyor. Ancak kullanıcı bu fiyatı çok bularak araştırmaya başlıyor. Bulunduğu bölge üzerindeki bir bilgisayar tamircisine giderek macbook’unu ne kadar’a tamir edeceğini soruyor. Bilgisayar tamircisi ufak bir kontrolden sonra pimin yerinden çıktığını fark ediyor ve pimi yerine lehimliyor.

Bunun üzerine macbook kullanıcısı tamirciye, tamir ücretinin ne kadar tuttuğunu soruyor ancak tamirci ücreti kabul etmiyor ve bukadar basit bir işlemin ücret tutmadığını ifade ediyor. Bunun üzerine kullanıcı ısrarla ne kadar tuttuğunu sorduğunda parça değişse dahi 75 dolar civarı tutacağını söylüyor. Kullanıcı bir haber spikeri olmasından dolayı bu durumun üzerine gidiyor ve aslında apple‘ın müşterilerini kandırdığı ortaya çıkıyor.

Kullanıcı bu durumu spiker olmasından dolayı televizyonlara taşıyor ve dünya çapında duyuluyor ancak apple tarafında hala bir açıklama yapılmadı.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlara bekliyoruz.

 

Teknoloji kategorisi içerisinde yer alan diğer makalelerimizi incelediniz mi? Sizin için faydalı içeriklerimizin olabileceğini düşünüyoruz. ( Konu Linki )

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: apple, apple bbc, apple ifşa, apple servisleri fazla para alıyor, Apple Yeni İfşa
Eklenme Tarihi: 26 Ekim 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın