Ahi Evran Üniversitesi E-Posta Hesabı Açma ve Wifi Kullanımı

Ahi Evran Üniversitesi E-Posta Hesabı Açma ve Wifi Kullanımı

Ahi Evran Üniversitesi E-Posta Hesabı Açma ve Wifi Kullanımı

Üniversite eğitimi alan öğrencilerin çoğu üniversitede yaşadığı problemlerden biriside internet erişim imkanının kısıtlılığıdır. Böyle durumlarda üniversite içi online kütüphane erişimlerine, mail kontrollerine, üniversite sistemine erişimde problemler yaşanabilmektedir.

Bu sorunları aşabilmek adına ve öğrenme potansiyelinin artışı için yapılan sistemler söz konusudur. Bu sistemlerden biri ise toplu internet erişimi hizmetidir.

Çoğu üniversitede olduğu gibi Ahi Evran Üniversitesi‘nde de öğrenci ve personellere ücretsiz wifi ile internet erişim imkanı sağlanıyor. Yeni yürürlüğe giren ve altyapı alanında hatların oluşturulmasıyla birlikte artık öğrenci ve personelin kullanımına sunuldu.

Üniversitenin resmi web sayfasında yayınlanan bilgiler çerçevesinde kullanım klavuzu hazılanarak pdf formatta öğrenci ve personele sunuldu. Sunulan pdf dosyasını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

 

⇒ Pdf Dökümanı İndir

 

Ahi Evran Üniversitesi Email Hesabı Nasıl Oluşturulur?

ahi-evran-universitesi-mail-hesabi-olusturma

[email protected] şeklinde mail adresi alabilmeniz için öncelikle yapmanız gereken işlem mail.ahievran.edu.tr adresine gitmenizdir.

Kullanıcı Adı kısmına T.C. Kimlik Numaranızı,

Parola kısmına Öğrenci Numaranızı yazarak Giriş düğmesine tıklayınız.

 

 

 

 

Gelen ekranda sizlerden birçok bilgi talep edilecektir. Bunları doğru bir şekilde doldurunuz.

E Posta isminizi kendi isteğinize göre oluşturamazsınız. Sistem tarafından sizlere otomatik olarak belirlenen mail hesaplarından birini seçmelisiniz. Ayrıca mail esnasında istenilen telefon numaranızı başında 0(Sıfır) olmadan doğru bir biçimde girmelisiniz. Aktivasyon mailinin ardından [email protected] şeklinde mail adresiniz oluşmuş olacaktır.

 

Ahi Evran Üniversitesi Wifi Kablosuz Ayarları Nasıl Yapılır?

Wifi ağlarını taradıktan sonra AhiEvranUniOgrenci ssid ile wifi ağı seçilir. Ardından aşağıdaki görselde belirtlidiği üzere sizden kullanıcı adı ve şifre istenmektedir.

 

ahi-evran-universitesi-ucretsiz-wifi-baglantisiahi-evran-universitesi-ucretsiz-wifi-nasil-baglanilir

 

 

 

 

Kullanıcı adı ve parola ahievran.edu.tr uzantılı e-posta hesabınızdaki kullanıcı adı ve parola bilgisini içerir.

(Örneğin: Kullanıcı Adı: [email protected] Şifre:123456789 )

 

Eğer bilgileriniz doğru ise sunucu tarafından bir web sayfasına aktarılacaksınız. Buradaki formuda doldurmanız gerekmektedir.

 

ahi-evran-universitesi-wifi-kullanimi

 

Bu işlemlerin ardından kullanıma başlayabilirsiniz.

 

Ahi Evran Üniversitesi üzerinden almış olduğunuz edu.tr ile biten mail sayesinde google drive da sınırsız depolama alanına sahip olabilirsiniz.

 

 

Eğitim kategorisi içerisinde yer alan diğer makalelerimizi incelediniz mi? Sizin için faydalı içeriklerimizin olabileceğini düşünüyoruz. ( Konu Linki )

İnternet kategorisi içerisinde yer alan diğer makalelerimizi incelediniz mi? Sizin için faydalı içeriklerimizin olabileceğini düşünüyoruz. ( Konu Linki )

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: Ahi Evran Ünicersitesi Wifi Ayarları, Ahi Evran Üniversitesi, Ahi Evran Üniversitesi Email Hesabı Nasıl Oluşturulur?, Ahi Evran Üniversitesi Wifi Kablosuz Ayarları Nasıl Yapılır?, Edu Mail Nasıl Oluşturulur?
Eklenme Tarihi: 20 Kasım 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın