2019 LGS Ne Zaman?

2019 LGS Ne Zaman?

2019 LGS Ne Zaman?

Öğrencilerin merakla beklediği sınavlardan bir tanesi olan ve MEB tarafından kesin tarihi açıklanan LGS için geri sayım da farklı düzenlemeler ile başlamış durumda. Milli Eğitim Bakanlığı kapsamında yapılan açıklamada sınav tarihi de netleşmiş oldu.

1 Haziran 2019 günü milyonlarca öğrencinin kaderini belirleyecek olan LGS için öğrencilerin çalışma sistemlerinde belirli değişikliklere gitmesi de bu sayede anlaşılmış durumda. Nitekim sınavda çıkacak olan sorular ile ilgili olarak yeni paylaşımlarda yapılmış vaziyette.

Örnek sorulara göre öğrencilerin biraz daha plan ve program dahilinde çalışmalarına devam etmeleri de daha sağlıklı sonuçlara yol açacak gibi gözüküyor. Hem sözel hem de sayısal soruları için örnek derlemeleri kendi web sitesinden yayımlamış olan Milli Eğitim Bakanlığı resmi açıklama ile bunu da taçlandırdı.

 

LGS’de Ne Gibi Değişiklikler Mevcut?

Öğrencilerin uzun zamandır farklı senaryolar duymaya alışık olduğu LGS ile ilgili olarak sonunda net tarihin ve soru kalıplarının açıklanmış olması belirli değişiklikleri de ön görüyor. Zira hem öğrenciler hem de müfredata uygunluk bakımından yeni soru kalıplarına farklı bakış açısı da getirmek elzem gibi.

Özellikle yeni soru kalıplarında grafiklerin ve görsel detayların başrol oynadığı da net şekilde karşımıza çıkıyor. Durum böyle olunca öğrenciler de sözel ve sayısal alanlar için daha nitelikli bir çalışma sürecine de merhaba demek zorunda kalacaklar.

SÖZEL ÖRNEK SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ

SAYISAL ÖRNEK SORULAR İÇİN TIKLAYINIZ

 

Lgs dışında AÖF sınav tarihleri hakkında bilgiler için aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Bkz. AÖF Sınav Tarihleri

 

Eğitim kategorisi içerisin dey alan diğer makalelerimizi incelediniz mi? Sizin için faydalı içeriklerimizin olabileceğini düşünüyoruz. ( Konu Linki )

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: 2019 lgs, 2019 lgs sorular, lgs ne zaman, lgs örnek sorular, lgs tarihi
Eklenme Tarihi: 26 Kasım 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın